کاهش قیمت کاغذ تحریر. کاغذ تحریر ۲۰ هزار تومان ارزان شد

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۱۹/آذر/۱۴۰۱

کاهش قیمت کاغذ تحریر

رصد بازار مواد اولیه مورد استفاده در صنایع چاپ و نشر، نشان‌دهنده کاهش قیمت کاغذ تحریر طی هفته اخیر است، به گفته فعالان و کارشناسان بازار، قیمت‌ها در بازار امروز فرصتی برای خرید کالا است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، مروری بر قیمت‌ها و رصد بازار دوشنبه‌ (۱۴ آذرماه)، حاکی از این است که طی هفته گذشته تا به امروز قیمت‌ها فقط در حوزه کاغذ کاهش داشته و سایر حوزه‌ها مثل مرکب، چسب صحافی، زینک و .. تغییر چندانی نداشته‌اند.
امروز هر بند کاغذ چینی ۷۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ به‌قیمت یک‌میلیون و ۱۳۰ هزار تومان عرضه می‌شود که نسبت به هفته گذشته ۲۰ هزار تومان کاهش داشته است، هربند کاغذ چینی ۷۰ گرمی ۶۰ در ۹۰ نیز با این کاهش قیمت همراه بود و امروز در بازار ۸۳۰ هزار تومان عرضه شده است.
قیمت هر بند کاغذ چاپ و تحریر چینی در گراماژ ۸۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ نیز بدون تغییر نسبت به هفته گذشته یک‌میلیون و ۲۸۰ هزار تومان و هربند کاغذ چینی ۸۰ گرمی ۶۰ در ۹۰ به قیمت ۹۸۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
همچنین هر کیلو کاغذ گلاسه گرم پایین بین ۳۵ و ۵۰۰ هزار تومان عرضه شده و کاغذ گلاسه گرم بالا به بهای ۳۹ هزار تومان در بازار عرضه شده است.
بازار سایر ملزومات حوزه چاپ و نشر نیز تغییری نسبت به هفته قبل نداشته، این موضوع در حوزه مرکب صادق است، همانند هفته گذشته هرکیلو مرکب گلاسه ایرانی رنگی با ثبات قیمت طی این هفته روبه‌رو بوده و کیلویی ۱۴۲ هزار تومان خرید و فروش می‌شود، همچنین هرکیلو مرکب گلاسه مشکی به قیمت ۱۱۰ هزار تومان، هرکیلو مرکب تحریر رنگی ایرانی، ۱۲۳ هزار تومان و هرکیلو مرکب تحریر مشکی ایرانی نیز ۹۷ هزار تومان است.
بهای مرکب گلاسه خارجی نیز دچار نوسانات محدودی بود و هرکیلوی آن حدود ۲۲۰ هزار تومان در بازار عرضه شده است.
هرکیلو چسب سرد ایرانی برای صحافی نیز حدود ۸۰ هزار تومان و چسب گرم کیلویی ۱۷۵ هزار تومان در بازار عرضه شده، قیمت هرکیلو الکل ایزوپروپیل نیز حدود ۶۰ هزار تومان است. هر ورق زینک نیز همانند دو هفته اخیر حدود ۶۳ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.
در این زمینه، کارشناسان حوزه بازار معتقدند که همخوان نبودن عرضه و تقاضا در بازار و تقاضای پایین در بازار، عامل اصلی کاهش قیمت کاغذ و ثبات قیمت در سایر حوزه‌ها است. آن‌ها همچنین پیشنهاد می‌کنند که مخاطبان و خریداران طی فرصت پیش رو، نسبت به تهیه اقلام مورد نیاز خود اقدام کنند.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط