ورود محموله جدید کاغذ تحریر دولتی به کشور/ ناشران منتظر توزیع باشند

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۹/بهمن/۱۴۰۱

کاغذ تحریر دولتی

معاون فرهنگی وزارت ارشاد از ورود اولین محموله کاغذ تحریر دولتی به کشور خبر داد و گفت: در انتظار تعیین قیمت برای ورود کاغذها به سیستم توزیع هستیم.

یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، از ورود اولین محموله کاغذ خریداری شده با ارز دولتی به کشور خبر داد و گفت:‌ سال گذشته به دستور رئیس جمهور در دولت مصوب شد که ۲۰ میلیون دلار ارز ترجیحی برای واردات کاغذ اختصاص داده شود،‌ که این ارز امسال اختصاص داده شد.
وی ادامه داد: در این راستا ارز مورد نیاز برای واردات از سوی بانک مرکزی تامین شد و بخشی از کاغذ اکنون وارد کشور شده است،‌ البته برخی از کاغذهای وارد شده از گمرک ترخیص شده و به انبار تهران رسیده است،‌ ما منتظر قیمت‌گذاری نهایی هستیم تا بتوانیم این کاغذها را به سیستم توزیع وارد کنیم.
احمدوند با اشاره به روند تولید داخل نیز گفت:‌ کارخانه مازندران طبق توافقی که داشتیم،‌ مشغول تولید سفارشات است،‌ برای سال آینده نیز امیدواریم که بتوانیم برای ۲۰ هزار تن کاغذ تحریر با مازندران به توافق برسیم،‌ مذاکراتی نیز با کارخانه کاغذ پارس داشتیم و منتظر قیمت‌گذاری سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده هستیم.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط