صعود قیمت طلا به کمک دلار/ کانال جدید بیت کوین

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۱۱/آبان/۱۴۰۰

قیمت طلا به دنبال افت ارزش دلار، صعود قیمت را توانست تجربه کند.

 قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه افزایش قابل توجهی را حفظ کرد. حمایت از ضعیف‌تر شدن شاخص دلار آمریکا، قوی‌تر شدن قیمت‌های نفت خام و کاهش بازده اوراق قرضه دولت آمریکا در اولین روز معاملاتی هفته و ماه دلیل افزایش بالای قیمت طلا بوده است. هر اونس طلای دسامبر(دی) با ۱۰ دلار و ۲۰ سنت افزایش به ۱۷۹۴ دلار و ۱۰ سنت رسید و نقره در دسامبر با ۰.۱۱۶ دلار افزایش به ۲۴.۰۶۵ دلار در هر اونس رسید.

ارزش دلار پس از ثبت بزرگترین افزایش روزانه خود در بیش از چهار ماه گذشته در جمعه گذشته کاهش یافت زیرا صندوق های تامینی پیش از نشست سیاست گذاری فدرال رزرو در هفته جاری، شرط های نزولی را کاهش دادند.

آماری که از اقتصاد آمریکا در جمعه منتشر شد، تا حدودی موضع فدرال رزرو در زمینه کاهش تورم در سال ۲۰۲۲ را مورد تردید قرار داد.

با این حال، جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که هنوز بر این باور است که تورم نتیجه موقت تنگناهای زنجیره تامین است و میزان آن در سال ۲۰۲۲ عادی خواهد شد.

چهارشنبه هفته جاری فدرال رزرو سیاست‌های آتی خود در این زمینه خود را اعلام خواهد کرد، بانک مرکزی استرالیا و بانک انگلستان نیز سیاست های خود را به ترتیب در روزهای سه شنبه و پنجشنبه اعلام می کنند.

آینده روشن بیت کوین

اتریوم به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی ۴هزار و ۴۶۰ دلار رسید، اما گاوها نتوانستند به حرکت صعودی خود ادامه دهند و قیمت آن تا محدوده ۴هزار و ۱۶۰ هم سقوط کرد.

بیت کوین رشدی ۲ درصدی را به ثبت رسانده و ارزش بازار بیت کوین به بالای ۱.۱۷۰ تریلیون دلار بازگشته است؛ تحلیلگران بازار معتقدند که بیت کوین می تواند در ادامه روند صعودی خود باز هم سقف شکنی کند.

صرف نظر از اینکه چه اتفاقی می افتد، فعالان بازار این هفته در حال و هوای جشن هستند زیرا بیت کوین بالاترین بسته شدن ماهانه در تاریخ خود را دارد.

نه تنها ۶۰هزار دلار، بلکه ۶۱هزار دلار اکنون به هدفی برای شکست در ماه نوامبر تبدیل شده است.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط