Rottneros اعلام کرده است که قصد دارد خط خمیر کاغذ خود در کارخانه Rottneros را برای همیشه تعطیل کند

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲۶/مرداد/۱۴۰۱

در عوض، شرکت می خواهد تولید CTMP را افزایش دهد.

این شرکت اعلام کرد، پس از یک تحلیل استراتژیک گسترده و بلندمدت، هیئت مدیره Rottneros تصمیم گرفته است تا تولید خمیر کاغذ  را در کارخانه Rottneros متوقف کند
زیرا هیچ چشم‌اندازی برای سودآوری پایدار بلندمدت وجود ندارد. این به دلیل تغییر چشمگیر وضعیت بازار برق با قیمت‌های انرژی بسیار بالا و بسیار نوسان است، و همچنین کاهش ساختاری تقاضا برای محصولات نهایی که در آن از خمیر چوب  استفاده می‌شود، عمدتاً کاغذ چاپ و تحریر
این تصمیم ۴۰ کارمند را تحت تاثیر قرار خواهد داد و با هزینه ای در حدود ۶۰ میلیون کرون همراه است. به گفته روتنروس، انتظار می رود تولید در پایان سال ۲۰۲۲، پس از پایان مذاکرات اتحادیه کارگری که اکنون آغاز شده است، متوقف شود.
در سال ۲۰۲۱، روتنروس  ۶۴۰۰۰ تن خمیر چوب  تولید کرد که معادل ۱۶ درصد از کل تولید ۳۹۵۳۰۰ تن روتنروس  است.
نیازهای برق Rottneros تحت تأثیر بسته شدن خط چوب  و همچنین افزایش تولید CTMP قرار خواهد گرفت. در نتیجه سبد معاملات آتی برق گروه تعدیل می شود و مازاد بر قیمت های فعلی بازار محقق می شود. ارزش قراردادهای آتی برق گروه بالا است، به این معنی که تأثیر سود ناشی از بسته شدن به طور قابل ملاحظه ای کمتر از هزینه بسته شدن تخمین زده می شود.
تولید CTMP به ۱۵۰۰۰۰ تن در سال افزایش می یابد
Rottneros در حال انجام یک پیش مطالعه برای توسعه بیشتر خط CTMP است. هدف افزایش ظرفیت تولید از ۱۲۰۰۰۰ تن در سال به ۱۵۰۰۰۰ تن در هر سال با هزینه سرمایه گذاری ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون کرون است. این پیش مطالعه همچنین به موضوعات تامین مواد اولیه و قیمت های پایدار و رقابتی برق بلند مدت می پردازد. انتظار می رود این پیش مطالعه در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ تکمیل شود.
در طول پنج سال گذشته، Rottneros بیش از ۶۰۰ میلیون کرون در تولید  و افزایش ظرفیت از ۸۰۰۰۰ به ۱۲۰۰۰۰ تن در سال CTMP سرمایه گذاری کرده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پست های مرتبط