LD Celulose کارخانه جدید خمیر کاغذ را در برزیل راه اندازی می کند

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۱۲/اردیبهشت/۱۴۰۱

LD Celulose SA، یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت اتریشی Lenzing و شرکت برزیلی Dexco، حدود ۱.۳ میلیارد دلار در یک کارخانه ۵۰۰۰۰۰ تن در سال در خمیر چوب در منطقه Triângulo Mineiro در برزیل سرمایه گذاری کرد.

 Valmet جزایر فرآیندهای کلیدی و راه حل های اتوماسیون یکپارچه را برای این کارخانه ارائه کرد. عملیات تجهیزات و افزایش تولید در این کارخانه جدید با موفقیت آغاز شده است.
مهندسی تفصیلی پروژه در اوایل سال ۲۰۲۰ آغاز شد و کار نصب در محل در اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز شد.
Valmet می گوید ، آسیاب جدید ما تأثیر مثبت اجتماعی-اقتصادی در سراسر منطقه به ارمغان می‌آورد.
خمیر حل شونده یک ماده خام کلیدی برای تولید الیاف نساجی و الیاف تخصصی لنزینگ بر پایه چوب است.
این آسیاب یکی از پربازده ترین و کم مصرف ترین آسیاب های جهان است.
ما پیشرفته‌ترین فناوری‌ها را در کارخانه، نه تنها در فرآیند تولید پایدار، بلکه در راه‌حل‌هایی که به دنبال کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به محیط زیست هستند، اتخاذ کرده‌ایم. ما بسیار خوشحالیم که علیرغم چالش های بیرونی توانسته ایم برنامه خود را دنبال کنیم
تقریباً همه چیز در این پروژه در طول همه‌گیری جهانی کووید-۱۹ اجرا شد. ما از راه دور در مهندسی، مدیریت پروژه و حتی در آزمون پذیرش کارخانه برای سیستم اتوماسیون کار کرده ایم. این امر مستلزم اعتماد و ارتباطات زیادی بین تیم های Valmet و LD Celulose و توجه ویژه به برنامه ریزی و زمان بندی است. من خوشحالم که می بینم چگونه تیم های ما به این نقطه عطف مهم یعنی شروع تولید در سایت رسیده اند.
“اجرای پروژه حتی در چنین زمان های چالش برانگیزی موفقیت آمیز بود که نشان دهنده ظرفیت و شایستگی ما برای ارائه کیفیت مناسب در زمان مناسب است. همکاری با تیم های برزیلی و نوردیک Valmet و مشتری ما این امکان را فراهم کرده است. سلسو تاکلا، رئیس منطقه Valmet آمریکای جنوبی، می‌گوید: علاوه بر راه‌حل‌های پیشرو در فناوری فرآیند، این پروژه دارای یک سیستم اتوماسیون پیشرفته است که با آنالایزرها، راه‌حل‌های اینترنتی صنعتی Valmet و شبیه‌ساز آموزش اپراتور در سطح کارخانه پشتیبانی می‌شود.
تحویل کامل Valmet شامل یک خط خمیر، یک خط خشک کردن و عدل بندی خمیر کاغذ، یک کارخانه تبخیر، کریستالیزاسیون خاکستر، سیستم اتوماسیون گسترده آسیاب، آنالایزرها و شبیه سازهای آموزشی برای تمام مناطق فرآیند بود.
خط فیبر دارای فناوری Valmet TwinRoll برای راندمان شستشوی بالا با مصرف کم مواد شیمیایی و آب است. خط خشک کردن و عدل بندی خمیر کاغذ برای رسیدگی به نیازهای خاص خمیر انحلال به روشی کارآمد طراحی شده است و با پشتیبانی از سیستم کنترل کیفیت Valmet، خمیر با کیفیت بالا و عملکرد آسان را تضمین می کند.
کارخانه تبخیر دارای فناوری Valmet Tubel برای در دسترس بودن بالا است و کیفیت میعانات تمیز را برای ۱۰۰٪ استفاده مجدد در آسیاب تولید می کند.
کریستالایزر خاکستر Valmet ظرفیت ۳۰۰ تن خاکستر در روز را دارد و مواد شیمیایی آسیاب را بازیابی می کند و عناصر غیر فرآیندی، در درجه اول کلرید و پتاسیم را از چرخه  آسیاب حذف می کند.
سیستم اتوماسیون گسترده کارخانه، Valmet DNA، با نوآوری خود که بر اساس آخرین فناوری مجازی سازی ساخته شده است، متمایز است و روشی کاملاً جدید برای کار با آسیاب و ادغام با آنالایزرها را امکان پذیر می کند.
شبیه ساز آموزش اپراتور Valmet (OTS) در تمامی جزایر فرآیند، از ابتدا تا پایان تولید، با مجموع ۱۴ منطقه فرآیندی استفاده خواهد شد.
یک واقعیت مبتکرانه این پروژه این است که منطقه رسیدگی به چوب آن اولین منطقه ای در برزیل است که از فناوری OTS استفاده می کند.
نکته برجسته دیگر وجود شبیه سازها برای مناطق تصفیه آب، تصفیه آب برای دیگهای بخار، تصفیه پساب و توربین ها است که معمولاً در OTS کمتر مورد بررسی قرار می گیرند.
این نشان دهنده تعهد LD Celulose برای اجرای فرآیندهای کارآمدتر و بهینه تر با تمرکز بر ایمنی و تعالی تیم عملیاتی آن است.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط