۷ هزار تن کاغذ در مازندران تولید شد

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۱/تیر/۱۴۰۲

ساری- نیک نژاد، مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران میزان تولیدات این کارخانه را در سال جاری بیش از هفت هزار تن ذکر کرد.

امید نیک نژاد در گفتگو با خبرنگار بازار میزان تولید کاغذ را در سال گذشته ۴۴ هزار تن ذکر کرد و گفت: از این میزان ۱۴هزار تن برای مصرف در بخش نشر به وزارت ارشاد و ۳۰ هزار تن به وزارت آموزش و پرورش تحویل شد.

وی با بیان اینکه در سال جاری بیش از هفت هزار تن کاغذ تولید شد، افزود: کیفیت تولیدات مجموعه با کاغذ هایی که با فرایند شیمیایی تولید می شوند، قابل قیاس نیست.

نیک نژاد استفاده از کاغذ ایرانی در چاپخانه ها را از جمله برنامه ها و بیان کرد و تامین انرژی را از دغدغه ها دانست و گفت قطع برق سال قبل ضرر زیادی را تحمیل کرد.

وی میزان تولید کاغذ طی دو ماه گذشته بیش از ۷ هزار تن بیان کرد و گفت: ۳۱۳ ناشر برای تولید از چهار هزار تن کاغذ کارخانه استفاده کردند.

وی میزان هزینه های تولید را سال گذشته ۲۲۰۰ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: بخش اصلی آن برای تامین چوب هزینه شد زیرا پس از اجرای طرح تنفس جنگل دسترسی ما به چوب دشوار شده است.

نیک نژاد یادآور شد: همچنین قرار بود سال گذشته ۴۰ میلیون دلار ارز از کشور خارج شود تا کاغذ مورد نیاز کتاب درسی فرزندان ما را تامین کند اما با مأموریت این مجموعه ۵۵ هزار تن کاغذ را هدف‌گذاری کردیم و که حدود ۷ هزار تن در این دو ماه تولید شد.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط