۱۰ تُن چوب قاچاق انباشت شده در بوکان ضبط شد

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲۲/مهر/۱۴۰۲

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره ۱۰ تُن چوب قاچاق انباشت شده در این شهرستان را کشف و ضبط کردند.

اسماعیل عبدالله‌وند روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این محموله شامل چوب درختان بید بود که بدون مجوز حمل در یک انبار بزرگ انباشت شده بود و متخلفان قصد داشتند محموله را از طریق این شهرستان به یکی از شهرهای اطراف منتقل کنند.
وی ادامه داد: ماموران یگان حفاظت این اداره ضمن ضبط این مقدار چوب قاچاق، صاحب انباری را نیز با تشکیل پرونده به مراجع قضایی شهرستان معرفی کردند.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوکان اضافه کرد: علاوه بر اینکه جابجایی هرگونه محموله چوب نیازمند اخذ مجوز است، قطع درختان بید و چنار که در منابع ملی رشد کرده، جرم به حساب می آید و با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.
عبدالله‌وند گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۶ محموله چوب قاچاق با وزن بیش از ۶۰ تُن چوب و هفت دستگاه اره برقی کشف و ضبط شده و با متخلفان و افراد سودجو طبق قانون برخورد قضایی صورت گرفته است.
وی افزود: در برخورد با سودجویان که با قطع غیرمجاز درختان جنگلی در عرصه‌های منابع طبیعی اقدام به تخریب می‌کنند، تعارف نداشته و با آنها قاطعانه برخورد خواهد شد.
وی از مردم و دوستداران طبیعت خواست تا در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هرگونه فرآورده‌های جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را با شماره ۱۵۰۴به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
بوکان دارای ۱۳۲ هزار هکتار مرتع است که ۱۰۰ هکتار آن مراتع درجه یک با پوشش مناسب و مابقی مراتع درجه ۲ با پوشش متوسط و مراتع درجه سه با پوشش ضعیف است.
شهرستان بوکان در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و در این شهرستان ۳۰۰ هکتار جنگل متراکم و کم تراکم در مناطق کوهستانی این شهرستان منطقه ایل گورک و در محدوده روستاهای زراندول، موسی و سارده کویستان وجود دارد.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط