۹ تن چوپ قاچاق در مهاباد کشف شد

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۱۷/دی/۱۴۰۲

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان غربی از رسیدگی به پرونده قاچاق بیش از ۹ تن چوب درختان جنگلی از نوع گردو خبر داد.

حسین نجف زاده افزود: در پی کشف ۹ هزار و ۴۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق درختان جنگلی از نوع گردو به ارزش ۷۵۲ میلیون ریال پرونده‌ای در شعبه اول ویژه مبارزه با قاچاق کالا وارز تعزیرات حکومتی شهرستان مهاباد تشکیل و رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی ادامه داد: شعبه رسیدگی کننده با بررسی محتویات پرونده و ارائه نکردن اسناد و مدارک قانونی، تخلف انتسابی را محرز و علاوه بر ضبط چوب‌های کشف شده متهم را به پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی، محکوم کرد.

نجف زاده گفت: مأموران انتظامی مستقر در ایستگاه بازرسی سه راهی دارلک شهرستان مهاباد چوب‌های کشف شده را در بازرسی از ۲ دستگاه کامیون کشف و پرونده آن را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی همچنین از پرونده جریمه بیش از ۲۶ میلیارد ریالی برای فروش سوخت خارج از ضوابط تعیینی دولت خبر داد و گفت: پرونده مالک یک دستگاه اتوبوس برای فروش ۳۴ هزار و ۷۴۱ لیتر سهمیه سوخت یارانه‌ای به ارزش ۹ میلیارد و ۲۵۹ میلیون ریال در شعبه اول بدوی و ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان تکاب رسیدگی شد.

نجف زاده افزود: شعبه رسیدگی کننده با بررسی پرونده و ارائه نکردن اسناد و مدارک قانونی و گزارش پلیس آگاهی، تخلف انتسابی را محرز و متهم را به پرداخت ۱۸ میلیارد و ۵۱۹ میلیون ریال جریمه نقدی معادل ۲ برابر ارزش سوخت محکوم کرد.

به گفته وی، همچنین شعبه حکم به پرداخت هفت میلیارد و ۵۷۴ میلیون ریال معادل ارزش سوخت به عنوان مال از دست رفته صادر و در مجموع متهم به پرداخت ۲۶ میلیارد و ۹۳ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

منبع

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط