۸۰ درصد کاغذ نیاز داخل کشور تا یک سال و نیم دیگر در داخل تولید می‌شود

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲۷/آذر/۱۴۰۰

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا یک سال و نیم دیگر ۸۰ درصد کاغذ نیاز کشور در داخل تامین می‌شود.

محمد مهدی اسماعیلی در حاشیه بازدید از کارخانه چوب و کاغذ مازندران در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ساری‌‌با بیان اینکه برنامه اصلی دولت حرکت به سمت خودکفایی در بخش کاغذ است، اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده بنا داریم تا یک سال و نیم آینده ۸۰ درصد نیاز کشور به کاغذ در داخل تامین شود.
وی از نیاز کشور به ۳۰۰ هزار تن کاغذ در سال خبر داد و افزود: این میزان نیاز کاغذ در حوزه چاپ و نشر روزنامه کشور است که مشکلاتی در این بخش داشتیم و در حال رفع آن هستیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیاز کشور به کاغذ در حوزه چاپ و نشر را حدو ۲۶۰ هزار تن اعلام کرد و ادامه داد:‌ در حوزه روزنامه به ۳۰ هزار تن و برای آموزش و پرورش نیز به ۴۰ هزار تن کاغذ در سال نیاز داریم.
اسماعیلی با اشاره به اینکه سال آینده شرکت‌های داخلی بخش زیادی از نیازها را برآورده خواهند کرد، گفت: شرکت چوب و کاغذ مازندران شرکت مهم کشور مشکلاتی داشت که انتظارات را برآورده نکرده است و در حال رفع مشکلات این واحد هستیم.
وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز خواست تا برای رفع مشکلات این واحد و دیگر واحدهای کشور اقدام کنند و خاطرنشان کرد: برای رفع نیاز داخل و رسیدن به خودکفایی نیاز است تا همت همه دستگاه ها را شاهد باشیم.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط