کمربند تعیین کننده قیمت دلار

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۱۷/مهر/۱۴۰۰

یک خبر درباره رفع تحریم های آمریکا قیمت دلار در پشت خط را ممنوع کرد.

تعطیلات هفته گذشته، فرصت مناسبی برای کاهشی های بازار ارز بود. معامله گران در معاملات پشت خطی روز سه شنبه توانستند قیمت دلار را به به زیر مرز ۲۸ هزار تومان ببرند و در ادامه هفته نیز تمایل چندانی به خرید نشان ندادند. دیشب در معاملات پشت خطی حتی اسکناس آمریکایی تا محدوده ۲۷ هزار و ۸۵۰ تومانی پایین رفت.

پیش بینی قیمت دلار در ۱۷ مهر ۱۴۰۰

با این وجود، بیشتر تحلیل گران فنی باور دارند،‌ تا زمانی که کمربند دفاعی بازار در دامنه ۲۷ هزار و ۷۰۰ الی ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان شکسته نشود، فروشندگان قوی تری پا به عرصه معاملات نخواهند گذاشت. البته جو بازار در شب گذشته همراهی بیشتری با فروشندگان داشت و ممکن است این مساله در ابتدای روز جاری نیز اثرگذار و منجر به شکست کمربند یاد شده شود.

دیروز بعدازظهر اعلام شد که پایگاه وزارت خزانه داری آمریکا، شماری از شرکت هایی را که پیشتر به دلیل ارتباط با ایران مورد تحریم قرار گرفته بودند را از فهرست تحریم ها خارج کرده است. همین خبر موجب شد که کمی میزان فروش ها در بازار پشت خطی افزایش یابد.

با وجود افت حدودا ۲ درصدی قیمت دلار در هفته گذشته، برخی از معامله گران اعتقاد دارند که فضای بازار برای ورود فروشندگان میان مدت فراهم نشده است. آن ها اعتقاد دارند در صورتی که در هفته جاری، خبر شروع رسمی مذاکرات هسته ای منتشر نشود، بار دیگر خریداران دست بالاتر را در بازار به دست خواهند آورد.

هم چنین میزان عرضه و رفتار بازارساز در روز جاری بسیار مورد توجه معامله گران خواهند بود. آغاز به کار رییس کل جدید بانک مرکزی موجب شده است که برخی از معامله گران انتظار افزایش عرضه ارز را  داشته باشند. در صورتی که چنین اتفاقی رخ ندهد،‌ بخشی از معامله گران به عنوان خریدار به بازار بازخواهند گشت.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط