کشف ۸۳۰ میلیارد تومان کالای احتکار شده

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۳۰/دی/۱۴۰۰

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران ارزش کل کشفیات پرونده‌های احتکار در۱۰ ماهه امسال، ۸۳۰ میلیارد تومان و بیشترین کالای احتکار شده شامل انواع کاغذ و انواع محصولات فولادی بوده است.

یداله صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در ۱۰ ماهه امسال ۱۷۶۰ فقره بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا در سطح استان انجام شده، گفت: در نتیجه این بازرسی‌ها از انبارهای شهرستان‌های تابعه، ۴۳ هزار و ۵۲۷ کیلوگرم کاغذ روزنامه و ۶۹۸ رول کاغذ تحریر کشف شده است.
وی افزود: در این مدت، ۱۰ تن انواع مواد پتروشیمی، انواع محصولات فولادی شامل ۱۰۰ تن میلگرد آجدار فولادی، ۲۹ هزار تن ورق ساده فولادی و حدود ۲۰ هزار تن تختال فولادی توسط بازرسی سازمان کشف و ضبط شده است.
به گفته رئیس سازمان صمت تهران ارزش کل کشفیات صورت گرفته ۸۳۰ میلیارد تومان بوده که مراتب جهت رسیدگی قانونی پس از صورتجلسه به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
صادقی با تاکید بر اینکه برای مبارزه با قاچاق و ورود غیرقانونی کالا به کشور تمام فرایندهای خروج و ورود کالا و مدیریت فرایندهای مربوطه باید از طریق سامانه جامع انبارها www. nwms.ir ثبت شود، تاکید کرد که در غیر این صورت با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط