کاغذ ایرانی استاندارد است / برخی از کتاب‌های درسی نیازمند اصلاح و ارتقا هستند

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲۷/شهریور/۱۴۰۲

کاغذ ایرانی

کیفیت کاغذ در بلند مدت مطلوب‌تر هم خواهد شد و مقوای ایرانی باکیفیت است و نسبت به مقوای خارجی برای ما ارزان‌تر هم می‌شود اما کاغذ با وجود اینکه سطح بالای کیفیت را دارد ولی فکر می‌کنیم شرکت‌های ساخت کاغذ می‌تواند مطلوب‌تر عمل کنند.

کاغذهای ایرانی استاندارد را رعایت کرده است
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره استفاده از کاغذ ایرانی برای کتاب‌های درسی اظهار کرد: کیفیت کتاب‌های موجود، حد مطلوب کیفیت را دارد اما بی‌شک می‌تواند ارتقا یابد و انتظار ما کیفیت بالاتر از این است.

حجت‌الاسلام لطیفی با بیان اینکه کاغذهای کتاب‌های درسی کنونی حد استاندارد را دارد، افزود: آزمایش‌های جدی را از جهت مسائل بهداشتی کتاب، کیفیت و کشش کاغذ انجام دادیم و کاغذ فعلی استانداردها را رعایت کرده است اما کاغذهای کتاب‌ درسی می‌تواند از این بهتر باشد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره مقایسه هزینه کاغذ وارداتی و استفاده از کاغذ ایرانی اظهار کرد: از نظر قیمت واردات بستگی به این موضوع دارد که با چه ارزی کاغذ وارد کنیم اما از جهت قیمت این موضوع خیلی معنادار نیست چراکه تولیدکنندگان داخلی هم بخشی از مواد اولیه را از خارج تهیه می‌کنند و مجموع فرایند تولید کاغذ هزینه‌بر است.

حجت‌الاسلام لطیفی گفت: در بلند مدت مطلوب‌تر هم خواهد شد و مقوای ایرانی باکیفیت است و نسبت به مقوای خارجی برای ما ارزان‌تر هم می‌شود اما کاغذ با وجود اینکه سطح بالای کیفیت را دارد ولی فکر می‌کنیم شرکت‌های ساخت کاغذ می‌تواند مطلوب‌تر عمل کنند.

وی یادآورشد: تفاوت چندانی از نظر صرفه‌جویی ارزی در تهیه کاغذ ایرانی و خارجی نداریم و شاید سال گذشته چیزی حدود ۵۰ میلیارد تومان صرفه جویی شد اما نکته مهم خودکفایی و حذف یک سری از گرفتاری‌ها در فرآیند واردات است که با آنها درگیر بودیم.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پست های مرتبط