چوب و کاغذ مازندران در پی شکستن انحصار کاغذ وارداتی

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲۳/تیر/۱۴۰۱

صنایع چوب و کاغذ مازندران برای شکسته شدن انحصار کاغذ وارداتی در کشور اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مازندران، مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران گفت: برای کمک به فضای فرهنگی و چاپ کتب و محصولات فرهنگی مورد نیاز کشور از شهریورماه امسال ماهانه بیش از هزار تن کاغذ چاپ و تحریر تولید و روانه بازار خواهیم کرد.
نیک نژاد افزود: در صورت حل مشکل کاهش سهمیه برق این واحد تولیدی از سوی مسئولان و متولیان امر، در ماه جاری هم می‌توانیم بخشی از این نیازِ کشور را مرتفع سازیم.
وی با بیان اینکه هم اکنون کاغذ چاپ و تحریر در بازار آزاد حدود ۳۳ تا ۳۵ هزار تومان در حال خرید و فروش است افزود: در راستای کمک به سیاست‌های حمایتی دولت برای ساماندهی بازار کاغذ کشور و با وجود همه کمبود‌ها و مشکلات موجود حاضریم ۵ تا ۶ هزار تومان زیر قیمت بازار، کاغذ را تولید و عرضه کنیم تا التهابات کنونی مرتفع و آرامش نسبی در بازار کاغذ به وجود آید.
نیک نژاد با بیان اینکه این مقدار کاغذ درنظر گرفته شده برای تنظیم بازار علاوه بر ۳۰ هزار تن تعهد ما برای چاپ کتب درسی دانش آموزانِ کشور است افزود: در صورت حمایت مسئولان و تزریق سرمایه در گردش برای پرداخت بدهی‌های سنوات قبل، قول می‌دهیم سال آینده ۱/۳ کل نیاز کشور به کاغذ چاپ و تحریر را در مازندران تولید و روانه بازار مصرف نمائیم.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط