چاپ تمامی کتاب‌های درسی سال آینده با کاغذ تولید داخل/ افزایش ۱۰درصدی تولید کاغذ بسته‌بندی

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۱۶/فروردین/۱۴۰۱

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا گفت:‌ مقرر شد که آموزش و پرورش برای چاپ کتاب‌های درسی سال آینده کلاً از کاغذ تولید داخل استفاده کند.

مهشید پورداد، دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ با اشاره به وضعیت کاغذ و حمایت از تولید داخلی گفت: هفته گذشته، هشتم اسفندماه، جلسه‌ای در معاونت صنایع عمومی وزارت صمت برای بررسی موضوع تأمین کاغذ کتب درسی و نشریات و روزنامه با حضور نمایندگان معاونت فرهنگی و مطبوعاتی وزارت ارشاد و سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران و انجمن واردکنندگان و سازمان حمایت و جهادکشاورزی و… برگزار شد.
وی ادامه داد:‌ در این جلسه عنوان شد که آموزش و پرورش برای تأمین کتاب‌های درسی سال آینده به‌طور کامل از کاغذ داخلی استفاده می‌کند و قرارداد تولید آن نیز منعقد شده است، همچنین تسهیلات لازم برای تأمین چوب مورد نیاز کارخانجات داخلی و حمایت از واحدهای در حال تکمیل و راه‌اندازی نیز انجام خواهد شد تا به‌زودی وارد چرخه تولید کاغذ شوند.
پورداد گفت: در این جلسه همچنین مطرح شد که ارز مورد نیاز برای تأمین کاغذهای مورد نیاز نشریات و کتب تأمین شود تا کشور در سال آینده با کمبود مواجه نشود.
دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا وضعیت تولید کاغذ در کشور را مشابه سال‌های گذشته دانست و اضافه کرد:‌ امسال ما بیش از یک‌میلیون تُن تولید در حوزه کاغذ بسته‌بندی داشتیم. در حوزه کاغذ تحریر نیز اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن است.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط