وزیر فرهنگ: ۲ کارخانه تولید کاغذ دیگر به‌زودی افتتاح می‌شود/ ورود کاغذ به بورس

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲۶/آبان/۱۴۰۱

کارخانه تولید کاغذ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در آستانه افتتاح دو کارخانه تولید کاغذ دیگر نیز هستیم که امیدواریم کشور را در حوزه کاغذ بی‌نیاز کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی روز چهارشنبه – ۲۵ آبان ماه – در حاشیه حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مورد وضعیت تولید کاغذ در کشور، گفت: امروز جشن کاغذ را برگزار خواهیم کرد، اقدامات مناسبی در جهت تولید کاغذ در کشور صورت پذیرفته است؛ در حال حاضر حدود ۸۰ درصد کاغذ مورد نیاز آموزش و پرورش در داخل کشور تولید می‌شود.
وی با اشاره به سرعت خودکفایی در تولید کاغذ، یادآور شد: در بازه زمانی یکسال و نیم آینده پیش بینی خوبی در تولید کاغذ شده بود که خوشبختانه سریع‌تر از زمان برنامه ریزی شده این اتفاق رخ داده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه تاکید کرد: از امروز هزار تن کاغذ توسط کارخانه چوب مازندران در اختیار ناشران قرار می‌گیرد و همچنین واردات کاغذ با ارز ارزان صورت پذیرفته است، در حال حاضر تیراژ مطبوعات مهم کشور حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد به دلیل تامین کاغذ مورد نیاز افزایش یافته است و در حوزه چاپ، نشر و کتاب هم این مسئله صادق بوده و تیراژ کتب نسبت به ۶ الی ۷ ماه قبل رشد قابل توجهی داشته است.
 اسماعیلی درباره ورود کاغذ به بورس و کاهش قیمت آن گفت: هر اقدامی که به نفع صنعت چاپ و نشر کشور باشد باید انجام دهیم و طبق قوانین این اقدام را در دستور کار قرار دادیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان بی نیازی کشور در تامین کاغذ گفت: در آستانه افتتاح دو کارخانه تولید کاغذ دیگر نیز هستیم که امیدواریم کشور را در حوزه کاغذ بی نیاز کند.
اسماعیلی در مورد توزیع عادلانه کاغذ در کشور تاکید کرد: معاونت فرهنگی و مطبوعاتی با همکاری‌ ‌اهالی رسانه و صنعت چاپ و نشر توزیع عادلانه کاغذ را در دستور کار دارند، امروز در جشن کاغذ اطلاعات تکمیلی در این راستا ارائه می‌شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود درباره ورود کاغذ به بورس و کاهش قیمت این کالا خاطرنشان کرد: هر اقدامی که به نفع صنعت چاپ و نشر کشور باشد باید انجام دهیم و طبق قوانین این اقدام را در دستور کار قرار دادیم.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط