وزیر ارشاد :کاغذ مطبوعات با نرخ ارز ترجیحی تأمین شد

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۱۹/فروردین/۱۴۰۲

کاغذ مطبوعات

محمدمهدی اسماعیلی در پاسخ به پرسش شفقنا درباره ارز اختصاص داده شده برای کاغذ مطبوعات در سال جدید، گفت: در روزهای پایانی سال گذشته کاغذ مطبوعات با نرخ ارز ترجیحی تا حد امکان فراهم شد و از این بابت جای نگرانی نیست.

وی تأکید کرد که سیاست اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد در این زمینه تأمین کاغذ مورد نیاز در داخل کشور است.
آقای اسماعیلی گفت: در حال تلاش و برنامه ریزی هستیم تا بخش عمده ای از کاغذ مورد نیاز در داخل کشور تولید شود و معتقدیم با برنامه ریزی های لازم و گسترش تولید در داخل، می توان وابستگی قیمت کاغذ به ارز را از بین برد.

وی در پاسخ به پرسش دیگر شفقنا درباره لایحه جامع روزنامه نگاری، گفت: لایحه جامع روزنامه نگاری دو بار در صحن دولت مطرح و به دلیل اینکه اشکالاتی به آن وارد شد به کمیسیون فرهنگی دولت برگشت. اشکالات وارد شده به این لایحه در حال برطرف شدن است و به محض رفع اشکالات و تصویب در دولت، با فوریت به مجلس ارسال خواهد شد.

آقای اسماعیلی با بیان اینکه در لایحه جامع روزنامه نگاری به مسایل صنفی، اقتصادی و امنیت شغلی خبرنگاران پرداخته شده است، تصریح کرد: در این لایحه مشکلات فعلی اهالی رسانه شناسایی و راهکارهای خوبی برای حمایت و پشتیبانی از روزنامه‌نگاران و اهالی رسانه در زمینه های مختلف ارائه شده و همچنین بخش مهمی از مشکلات رسانه‌ها از جمله سختی کار در آن دیده شده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پست های مرتبط