مصرف سالانه ۵۰ هزار تن کاغذ در حوزه نشر کشور

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲۰/آبان/۱۴۰۲

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نیاز مصرفی کاغذ تحریر در کشور سالانه ۳۰۰ هزار تن است گفت: ۵۰ هزار تن از این میزان در حوزه نشر مصرف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز آذربایجان شرقی، احمدوند در نمایشگاه کتاب و مطبوعات تبریز با اشاره به اینکه ۱۰۵ هزار تن از ۳۰۰ هزار تن مصرف سالانه کاغذ تحریر در حوزه فرهنگ مصرف می‌شود ،گفت: میزان مصرف سالانه مطبوعات ۱۰ هزار تن و کتاب‌های درسی ۴۵ هزار تن است.

وی با بیان اینکه تمام نیاز آموزش و پرورش در کشور تامین می‌شود، گفت: ۱۵ هزار تن از نیاز حوزه نشر هم از داخل تامین می‌شود.

احمدوند در خصوص نمایشگاه کتاب تبریز با اشاره به اینکه روش یکپارچه تجمیعی موضوعی برای نخستین بار در این نمایشگاه اجرا شده است، گفت: این شیوه دسترسی به آثار جدید و خرید برای مخاطب را تسهیل کرده است.

وی افزود: این شیوه امکان بهره‌مندی از آمار نمایشگاه را به ناشران و برگزار کنندگان و نگاه جامع به فعالان حوزه نشر می‌دهد و برای ارزیابی شرایط فرهنگی ارزشمند است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که مجموع این دلایل باعث انتخاب این شیوه در نمایشگاه کتاب تبریز شد، اظهار امیدواری کرد: پیشگامی تبریز در این زمینه، مایه برکت باشد.

او همچنین اظهار کرد: این شیوه توسط کارشناسان بررسی و در نمایشگاه‌ های بعدی نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقویت می‌شود.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط