صادرات ۳۸۰ هزار دلاری کاغذ فلوتینگ از مازندران به عراق

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۳۰/آبان/۱۴۰۲

نخستین محموله صادراتی کاغذ فلوتینگ به ارزش ۳۸۰ هزار دلار صبح امروز از مازندران به عراق صادر شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مازندران، ‌مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران با اشاره به اینکه این محموله صادراتی از شرکت صنایع چوب و کاغذ استان به بغداد صادر شد، گفت: برنامه داریم تا پایان امسال، صادرات انواع کاغذ به کشور‌های همسایه به یک میلیون دلار افزایش یابد.

نیک نژاد با بیان اینکه دو نوع کاغذ صنعتی‌ای ام اف و جی ام اف را در برنامه صادراتی خود داریم، افزود: کاغذ جی ام اف تولیدی این مجموعه مورد استقبال کشور‌های حاشیه خلیج فارس قرار گرفت ک رایزنی‌ها را برای صادرات این محصول شروع کردیم

او با بیان اینکه در آینده نزدیک دو محصول جدید از این واحد صنعتی تولید و روانه بازار خواهد شد، گفت: تولید کاغذ پایه ۹۰ گرمی، کاغذ‌های دیواری است که این کاغذ پایه وارداتی هست و برای هر کیلو کاغذ ۱/۱ دلار ارز از کشور خارج می‌شود و نیاز کشور به این نوع کاغذ ۶ هزار تن است.

مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران گفت: دو محموله کاغذ نوع‌ای ام اف در همین هفته به شهر اربیل عراق صادر خواهد شد.

نیک نژاد با بیان اینکه ۶۹ هزار تن کاغذ چاپ و تحریر و صنعتی از آغاز امسال تاکنون در این شرکت تولید شد، افزود: میزان تولید کاغذ چاپ و تحریر ۲۷ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۵ درصد رشد داشته است.

او با بیان امسال صد درصد کاغذ‌های مورد استفاده دانش آموزان کاغذ‌های ایرانی خواهد بود، ادامه داد: تولید کاغذ چاپ و تحریر ما تا پایان سال به ۴۸ هزار تن خواهد رسید.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط