ششمین نمایشگاه کاغذ و مقوا تیر‌ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۱۲/دی/۱۴۰۱

چوب روسیه

ششمین نمایشگاه کاغذ و مقوا، کارتن، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات مربوطه ۱۴ تا ۱۷ تیر ۱۴۰۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

رضا امیدی، رئیس ششمین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، مقوا، کارتن، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات مربوطه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، از برگزاری این رویداد در ۱۴ تا ۱۷ تیر ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: رویکرد نمایشگاه ششم، توسعه صادرات محصولات سلولزی و ورود دانش و فناوری‌‌‌های نوین با هدف بهره‌مندی مصرف‌کنندگان از دستاوردهای جدید در این حوزه است.
وی با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، مجوز نمایشگاه را حدود ۷ ماه زودتر از تاریخ برگزاری برای این نمایشگاه صادر کردند، افزود: این موضوع فرصت بسیار خوبی را برای برنامه‌ریزی دقیق‌تر و بهینه نمایشگاه، هماهنگی‌های صنفی و برنامه‌ریزی شرکت‌ها برای حضور و بهره‌مندی از نمایشگاه تخصصی فراهم کرده است.
امیدی ادامه داد: از سوی دیگر رایزنی با شرکت‌ها و فعالان صنعت سلولزی در سایر کشورها برای مشارکت و بازدید هیاتی از نمایشگاه نیز در این بازه زمانی به راحتی امکان‌پذیر است.
وی با اشاره به مشارکت و همکاری تشکل‌های صنفی مرتبط با حوزه کاغذ و مقوا در نمایشگاه تخصصی کاغذ و مقوا عنوان کرد: این موضوع دستاوردهای متقابلی را به مراه داشته است و امیدواریم باتوجه به فرصت زمانی خوب موجود، همکاری‌ها گسترش پیدا کند تا موجب بهره‌مندی هرچه بیشتر اعضا را فراهم کند.
به گفته امیدی، نتیجه این موضوع رشد و توسعه  هرچه بهتر این صنعت استراتژیک در سطح منطقه، توسعه صادرات کالا و خدمات مرتبط، ورود دانش، فناوری و مواد اولیه و محصولات مورد نیاز است.
وی همچنین به رایزنی با کشورهای دیگر برای حضور هیات‌های بازدیدکننده خارجی، توضیح داد: باتوجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای فعالیت‌های برون مرزی نمایشگاه، در گام اول با شرکت نمایشگاهی «الفجر» امارات متحده عربی تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده است.
امیدی تاکید کرد: در این زمینه برگزاری نخستین پاویون تخصصی ایران و اعزام هیات تجاری بازاریابی و سرمایه‌گذاری صنعت سلولزی در شهر دبی در اواخر اردیبهشت‌ماه سال ١۴٠٢ با مجوز و حمایت مالی سازمان توسعه تجارت ایران برنامه‌ریزی شده است.
وی همچنین به استقبال جمعی از شرکت‌ها و فعالان این صنعت برای برپایی غرفه‌ و حضور هیات تجاری، گفت: امیدوارم چنین رویکردی، منجر به حضور شرکت‌های خارجی و ورود هیات تجاری به نمایشگاه تخصصی ایران شود؛ همچنین امیدواریم این موضوع ارتباطات و همکاری‌های خوب تجاری را برای شرکت‌های ایرانی به همراه داشته باشد.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط