زنجان ؛ تامین کننده مقوای جلد کتب درسی در کشور

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲/شهریور/۱۴۰۱

تفاهم نامه تامین بیش از ۴ هزار تن مقوای جلد کتب درسی دانش آموزان سراسر کشور برای نخستین بار در زنجان توسط راشا کاسپین منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز زنجان ؛ افشارچی در آیین مبادله تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش با شرکت کاغذ سازی راشاکاسپین ایرانیان برای تامین مقوای مورد نیاز برای جلد کتاب های درسی افزود: توسعه صنعتی استان به صورت نظام مند در حال حرکت است.وی با بیان اینکه زنجان در صنایع مختلف از جمله در صنایع سلولزی و کاغذی موفق است، افزود : تا کنون تمام مقوای مورد نیاز برای تولید جلد کتب درسی از خارج کشور تامین می‌شد امسال خوشبختانه طی قراردادی که شاهد انعقاد آن بودیم تمام نیاز داخلی در این حوزه در استان زنجان تولید خواهد شد.
افشارچی با اشاره به تمایز شرکت کاغذ سازی راشاکاسپین ایرانیان با سایر واحد های مشابه، افزود: یک تمایز عمده این واحد صنعتی با سایر واحدهای موجود، بازیافت ضایعات کاغذ به وسیله دستگاه های پیشرفته صنعتی است به طوری‌که طی فرایند تولید هیچ درختی قطع نمی‌شود و به اصطلاح تناقضی با مسائل زیست محیطی ندارد.
معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: با اتکای به توان داخلی در زمینه تولید مقوا برای جلد کتاب های درسی به خودکفایی رسیده ایم و وابستگی کشور در این حوزه رفع شده است.
حجت الاسلام لطیفی در آیین مبادله تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش با شرکت کاغذ سازی راشاکاسپین ایرانیان برای تامین مقوای مورد نیاز برای جلد کتاب های درسی با بیان اینکه سالانه چهار هزار و ۳۰۰ تن مقوا برای جلد کتاب های درسی در کشور نیاز است، افزود:از این پس ۱۰۰ درصد مقوای مورد نیاز جلد کتاب های درسی از داخل تامین می شود که وزارت آموزش و پرورش سالانه حدود ۱۴۷ میلیون جلد کتاب درسی در کشور چاپ می کند.
لطیفی همچنین به تامین کاغذ مورد نیاز چاپ کتاب های درسی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در سال های گذشته نزدیک به ۴۵هزار تن کاغذ برای مصرف در این بخش استفاده می‌شد که امسال ۳۰هزار تن یعنی دو سوم نیاز کشور در داخل تولید می‌شود.
وی پیرامون محتوای جدید کتاب های درسی هم اظهار داشت: در این خصوص هم اقدامات کوتاه مدت و هم بلند مدت را در دستور کار داریم، برای مهر ۱۴۰۲ در محتوای برخی کتاب ها اصلاح و تغییر خواهیم داشت و طی ۲ تا سه سال آینده نیز در محتوای کتاب ها تغییر جدی ایجاد خواهد شد.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط