خط حمایت جدید سکه /قیمت طلایی دلار برای سکه

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲۷/مهر/۱۴۰۰

تحلیل گران فنی اعتقاد دارند حرکت قیمت دلار به سوی سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی یکی از عوامل مهمی است که می تواند قیمت سکه را از سطح مقاومتی ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزارتومانی عبور دهد.
بازار سکه توانسته است در هفته های اخیر خط حمایتی ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را حفظ کند. روز دوشنبه نیز با وجود قدرت گیری کاهشی های بازار، قیمت سکه به زیر خط حمایتی یاد شده نرفت. جدا از این در معاملات پشت خطی شب گذشته تمایل به خرید در بازار فلز گران بهای داخلی زیاد شده بود، به طوری که در برخی مقاطع زمانی سکه امامی وارد کانال ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شد.

با وجود نوسانات رفت و برگشتی روز گذشته، بیشتر تحلیل گران اعتقاد دارند که سکه در شرایط کنونی به نوسان در بازه محدود ۱۱ میلیون و ۶۰۰ الی ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ادامه خواهد داد. در واقع سکه بازان تصور نمی کنند که افزایش قیمت فلز گران بهای داخلی در شب گذشته در روز جاری به شکل معناداری ادامه پیدا کند. البته روند بازار نشان داده است که احتمال نزول سکه به زیر محدوده ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نیز دشوار است.

به باور تحلیل گران فنی، حرکت قیمت دلار به سوی سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی یکی از عوامل مهمی است که می تواند قیمت  سکه را از سطح مقاومتی ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزارتومانی عبور دهد. در کنار این، برگشت دلار به زیر محدوده ۲۷هزار و ۱۰۰ تومان، شانس شکسته شده حمایت ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را افزایش خواهد داد. با توجه به روند معاملات پشت خطی می توان انتظار داشت که در روز جاری، فلز گران بهای داخلی به سوی مقاومت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حرکت کند. با این حال، در صورت عرضه بازارساز در بازار دلار، سکه بازان نیز برای خرید چندان عجله نخواهند کرد.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط