خبر اسماعیلی از نمایشگاه کتاب و کارخانه جدید کاغذ

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۵/اسفند/۱۴۰۲

اعلام خبر افتتاح یک کارخانه جدید در حوزه کاغذ و مذاکره برای محل برپایی نمایشگاه کتاب از مهم‌ترین اخبار این هفته حوزه کتاب و ادبیات بودند.

هفته اول اسفند ۱۴۰۲ کم خبر است و درباره این هفته می‌توان گفت برگزاری بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران اخبار حوزه فرهنگ را تحت‌الشعاع قرار داد و حوزه کتاب و ادبیات هفته آرامی را پشت سر گذاشت.

افتتاح یک کارخانه جدید در حوزه کاغذ و تجمع کارکنان انتشارات علمی فرهنگی از مهم‌ترین اخبار این هفته حوزه کتاب و ادبیات بوده است.

همچنین انجام مذاکره برای محل برگزاری نمایشگاه، اعلام آمار شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی از جمله دیگر اخبار مهمی هستند که در این گزارش به‌آن‌ها پرداخته‌ایم.

مشروح این گزارش را در ادامه می‌خوانید:

مذاکره برای محل برگزاری نمایشگاه کتاب

یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حاشیه هفتمین‌جلسه کارگروه پاسداشت زبان فارسی در پاسخ به سوالی درباره مکان برگزاری سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: برای انتخاب مکان برگزاری، بازدیدی از مجموعه «شهر آفتاب» و «مصلی امام خمینی (ره)» داشتیم؛ مصلی شرایط بهتری برای میزبانی دارد. با مسؤولان مصلی برای اینکه بتوانیم سال آینده را در مصلی اجرا کنیم، گفت‌وگو کرده‌ایم.

حضور ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی

مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌، سیدعلی حجت‌الاسلام قاضی عسکر تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظم حسنی و مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در تالار شیخ صدوق آستان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد.

اسماعیلی در این مراسم گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی در سال‌هایی که توسط نهاد کتابخانه‌ها برگزار شده است، از رشد کمی و کیفی برخوردار بوده و بیش از ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این جشنواره طی سال‌های اخیر شرکت کردند، امسال نیز نزدیک به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در جشنواره شرکت کردند.

تجمع کارکنان انتشارات علمی و فرهنگی

کارکنان انتشارات علمی فرهنگی دوشنبه ۲۹ بهمن مقابل سازمان تأمین اجتماعی تجمع کردند.

کارکنان انتشارات علمی و فرهنگی اعلام کردند در اعتراض به حقوق معوقه و ناکارآمدی مدیر نشر خود دست به اعتراض زدند و همچنین خواستار اخراج قاسم صفایی نژاد مدیریت این‌ انتشارات شدند چون معتقدند مدیریت جدید این انتشارات آن را به تعطیلی کشانده است.

خبر افتتاح کارخانه جدید کاغذ

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر سه‌شنبه اول اسفند با حضور در بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران و بازدید از غرفه گروه رسانه‌ای مهر درباره اتفاقات جدید حوزه کاغذ پس از برگزاری جشن خودکفایی گونه تحریر آن در مازندران گفت: دنبال این هستیم کارخانه جدیدی با ظرفیت ۵۰ هزار تن تولید در سال به مجموعه‌های تولیدی حوزه کاغذ اضافه کنیم که گام بسیار مبارکی است.

منبع

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط