حرکت خلاف جهت دلار سنا و متشکل

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۱۳/مهر/۱۴۰۰

امروز ۱۲ مهرماه ۱۴۰۰ قیمت دلار در کانال ۲۸ هزار تومان پیشروی محدودی کرد…

قیمت دلار آمریکا عصر روز گذشته قدری کاهش یافت اما مرز ۲۸ هزار تومان را از دست نداد. قیمت دلار در شروع معاملات امروز ۲۸ هزار و ۵۰ تومان بود. قیمت دلار در ادامه قدری رشد کرد و در آخرین ساعات معاملات روی ۲۸ هزار و ۱۱۰ تومان قرار گرفت. برخی معتقدند بانک مرکزی تمرکز خود برای کنترل نرخ ارز را به سمت سامانه نیما برده است. بعضی از فعالان بازار منتظرند که بانک مرکزی در جهت مقتضی اقدام کند و بعد از این که قیمت دلار کاهش یافت، خریدهای خود را افزایش دهند. به تعبیری برخی نواسان‌گیران کمین کرده‌اند که بانک مرکزی قیمت دلار را کاهشی کند.

قیمت درهم بالای ۷ هزار و ۷۰۰ تومان قرار گرفت

قیمت دلار آمریکا در نیمه دوم معاملات امروز رشد کرد و همراه با آن قیمت درهم نیز افزایش یافت. قیمت درهم همراه با دلار حرکت کرد و در نیمه دوم معاملات از مرز ۷ هزار و ۷۰۰ تومان گذشت. قیمت درهم که در شروع معاملات امروز روی ۷ هزار و ۶۵۰ تومان قرار داشت، افزایش یافت و در آخرین ساعات معاملات روی ۷ هزار و ۷۲۰ تومان قرار گرفت.

قیمت سکه بالای ۱۲ میلیون تومان قرار گرفت

قیمت سکه امامی همراه با رشد قیمت دلار، افزایش یافت و توانست دوباره بالای مرز ۱۲ میلیون تومان قرار گیرد. قیمت سکه عصر روز گذشته روی ۱۱ میلیون و ۹۹۵ هزار تومان قرار داشت. در شروع کار امروز قیمت سکه تحت تاثیر عملکرد منفی طلا قدری  افت کرد و روی ۱۱ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان قرار گرفت. قیمت سکه در ادامه تحت تاثیر رشد قیمت دلار افزایش یافت و در نهایت روی ۱۲ میلیون و ۵ هزار تومان ایستاد. البته قیمت‌هایی که در بازار وجود دارد همه با هم همانگ نیستند و باید قیمت‌های اعلام شده را با یک خطای ۵۰ هزار تومانی از بالا و پایین در نظر گرفت.

عرضه دلار افزایش یافت

قیمت دلار امروز نیز جایگاه خود بالای مرز ۲۸ هزار تومان را حفظ کرد و در آخرین ساعات معاملات روی ۲۸ هزار و ۱۱۰ تومان قرار گرفت.

حجم عرضه نیز نسبت به روز گذشته ۱۶ درصد رشد کرد و روی ۷ میلیون و ۸۷۶ هزار قرار گرفت. تغییرات قیمت دلار آزاد در شروع معاملات امروز مثبت بود، اما قیمت دلار متشکل و سنا به صورت محدود کاهش یافت.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آزاد امروز جایگاه خود بالای مرز ۲۸ هزار تومان را حفظ کرد و تغییراتی مثبت را نسبت به روز گذشته به ثبت رساند. برخی معتقدند تعدادی از نوسان‌گیران انتظار می‌کشند تا بانک مرکزی از ابزارهای خود برای کاهش قیمت دلار استفاده کند تا خرید‌های خود را افزایش دهند. عرضه دلار نسبت به روز گذشته رشد کرد. قیمت دلار متشکل و سنا بر خلاف قیمت دلار آزاد کاهش یافت. قیمت سکه تحت تاثیر رشد قیمت دلار افزایش یافت و بالای مرز ۱۲ میلیون تومان قرار گرفت.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط