ثبات قیمت در بازار کاغذ/فروش هر بند کاغذ به بهای ۱‌میلیون و ۲۸۰ هزار تومان

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲/مهر/۱۴۰۱

رصد قیمت مواد اولیه کتاب در بازار نشان می‌دهد، قیمت کاغذ، مرکب، زینک و سایر اقلام این حوزه نسبت به هفته گذشته بدون تغییر و ثابت باقی مانده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، درحالی‌که طی سه روز آینده، به نیمه دوم سال ۱۴۰۱ وارد می‌شویم، بازار حوزه کتاب با فراز و فرودهای قابل توجهی را تجربه می‌کند. بسیاری از ناشران به امید بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، درصدد تامین کاغذ برای کتاب‌هایشان هستند؛ با توجه به تصمیم نظام آموزشی، مبنی بر برگزاری کلاس‌های آموزشی با حضور دانشجویان و دانش‌آموزان،  می‌توان امیدوار بود، بازار چاپ و نشر با تحولاتی همراه باشد.
رصد قیمت ملزومات تولید کتاب در کشور نشان می‌دهد که بهای این ملزومات امروز دوشنبه ۲۸ شهریور نسبت به هفته گذشته دوشنبه ۲۱ شهریور، رشدی نداشته است و در همه بخش‌ها شاهد ثبات قیمت هستیم. برخی از کارشناسان حوزه چاپ و نشر بر این باور هستند که بازار در این مقطع زمانی، روزهای آرامی را تجربه می‌کند تا برای غوغای شش ماه دوم سال آماده باشد.
براین اساس، طبق آخرین استعلامات خبرنگار ایبنا، هرکیلو مرکب گلاسه خارجی در هفته جاری همانند هفت روز قبل، به قیمت ۲۰۰ هزار تومان، هرکیلو مرکب گلاسه ایرانی رنگی، ۱۴۳ هزار تومان و هر کیلو مرکب گلاسه مشکی به قیمت ۱۱۱ هزار تومان، هرکیلو مرکب تحریر رنگی ایرانی، ۱۲۴ هزار و تومان و هرکیلو مرکب تحریر مشکی ایرانی نیز ۹۷ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که نمایانگر ثبات بازار است.
در بخش لیتوگرافی نیز هر ورق زینک به بهای ۶۳ هزار تومان، در بخش صحافی هر کیلو چسب صحافی، چسب سرد ایرانی موجود در بازار  نیز ۸۰  هزار تومان و چسب گرم کیلویی ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان و الکل ایزوپروپیل کیلویی ۵۸ تا ۶۰ هزار تومان عرضه می‌شود.
نگاهی به بازار کاغذ در روز جاری نیز ثبات در بازار را نشان می‌دهد به‌طوری که هر بند کاغذ چینی ۷۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ به قیمت یک‌میلیون و ۲۸۰ هزار تومان و هر بند کاغذ چینی ۷۰ گرمی ۶۰ در ۹۰ به قیمت ۷۸۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.
همچنین هر بند کاغذ اندونزی ۸۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ به قیمت یک‌میلیون و ۳۲۰هزار تومان، هر بند کاغذ اندونزی ۸۰ گرمی ۶۰ در ۹۰ به قیمت یک‌میلیون و ۳۰ هزار عرضه شده است.
 قیمت هر کیلو کاغذ گلاسه ۹۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ نیز ۳۶ هزار و ۸۰۰ تومان، هر کیلو کاغذ گلاسه ۱۲۸ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ به قیمت ۳۳ هزار تومان، هر کیلو کاغذ گلاسه ۲۵۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ به قیمت۴۱ هزار تومان، هر کیلو کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ به قیمت ۴۹ هزار تومان و هر کیلو کاغذ گلاسه ۲۰۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ به‌قیمت ۴۱ هزار تومان است.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط