وزیر ارشاد: تولید کاغذ یارانه ای داخلی به ۸۰ هزار تن رسیده است

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۱/مهر/۱۴۰۲

کاغذ یارانه ای

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کشور از لحاظ  کاغذ یارانه ای به خودکفایی رسیده است، گفت: تولید کاغذ یارانه ای از پنج هزار تن به ۸۰ هزار تن افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی شامگاه پنجشنبه در نشست با جمعی از فعالان فرهنگی استان ایلام اظهار کرد: بهای کاغذ یارانه ای داخلی نصف قیمت کاغذ خارجی و دارای کیفیت و مرغوبیت مطلوب است و هر ماه ثبت نام برای یک هزار تن کاغد یارانه ای ایرانی انجام می گیرد.

وی افزود: برنامه ۱۲۴ اقدامی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم ‌بارگزاری شده است که در قالب این برنامه فعالیت های مرتبط به وزارتخانه تدوین شده است.

وی به حمایت وزارتخانه از اصناف مختلف فرهنگ، هنر و رسانه تاکید کرد و ادامه داد: در قالب صندوق های امید، هنر و شکوفایی تسهیلات کم بهره به اصناف تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: طرح نظام جامع روزنامه نگاری هنوز به صحن مجلس نرفته است و بعد از سال ها از تدوین این طرح که مسکوت مانده بود، توسط دولت سیزدهم در مراحل بررسی کارشناسانه و رفع اشکال جهت طرح در صحن مجلس قرار گرفت.

اسماعیلی بیان کرد: حوزه فعالیت رسانه ها و فعالان این حوزه در یک فرآیند ضابطه مند باید مدیریت شود و فعالان این عرصه از مزایایی چون بیمه و رسانه های مکتوب از کاغذ یارانه ای برخودار شوند.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه هفتم توسعه و در برنامه های عادی و روتین وزارتخانه حمایت ویژه از موسسات قرآنی در دستور کار است.

وی در مورد استان ایلام هم توضیح داد: ساخت حداقل ۲ فیلم فاخر با محتوای استان ایلام در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد که و در این راستا فیلم نامه هایی توسط نویسندگان و فیلمنامه نویسان داخل استان نگارش و در تولید این فیلم ها از توان هنرمندان بومی استان هم بهره گیری شود.

اسماعیلی به همسایگی ایلام با سه استان همجوار عراق اشاره کرد و گفت: فعالان فرهنگی استان طرح های قابل اجرا و دارای محتوای غنی را برای برقراری ارتباط فرهنگی با این استان های سه گانه تدوین و ارائه کنند.

وی با بیان اینکه تمدن بسیار کهن ایلام‌ و وجود چهره های شاخص قرون گذشته تا کنون در این استان مهم و قابل توجه است و در این خصوص با همکاری شهرداری دفتر انجمن مفاخر راه اندازی شود.

به گزارش ایرنا، وزیر و معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت شرکت در اختتامیه جشنواره طنز تی تالی به ایلام‌ سفر کرده اند.

شرکت در شورای فرهنگ عمومی استان ایلام از دیگر برنامه های وزیر به استان ایلام بود.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط