تأکید مخبر بر تداوم حمایت از تولید داخل و نظارت بر قیمت کاغذ در بازار

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲۲/آذر/۱۴۰۲

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تداوم در حمایت از تولید داخل و کارخانجات فعلی و لزوم توجه به پایداری بودجه بخش کاغذ در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، از مسئولین ذیربط خواست نظارتی جدی بر قیمت کاغذ در بازار داشته باشند.

جلسه کارگروه کاغذ و نشر پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور برگزار و بر تداوم حمایت‌های موجود و برنامه‌ریزی برای تکمیل برخی کارخانجات نیمه‌تمام تولید کاغذ تاکید شد.
مخبر در این جلسه با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای تامین کاغذ مورد نیاز کتاب‌های درسی با استفاده از ظرفیت داخلی، از تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته در جهت خودکفایی کاغذ مورد نیاز آموزش و پرورش قدردانی کرد.
وی همچنین با تاکید بر لزوم تداوم در حمایت از تولید داخل و کارخانجات فعلی و لزوم توجه به پایداری بودجه بخش کاغذ در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، از مسئولین ذیربط خواست نظارتی جدی بر قیمت کاغذ در بازار داشته باشند.

در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی، مدیران عامل بانک‌های ملی و تجارت و نمایندگان دستگاه‌های مربوطه نیز حضور داشتند، گزارشی از روند پیشرفت و اجرای مصوبات جلسه قبل در راستای ساماندهی کاغذ و نشر ارائه شد.

همچنین در این جلسه با توجه به متوسط سرانه ۳,۵ کیلوگرم مصرف کاغذ در ایران و ضرورت خودکفایی در کل بازار کاغذ، برنامه‌ریزی لازم برای تکمیل برخی از کارخانجات نیمه تمام با استفاده از ضایعات نیشکر و تبدیل آنها به کاغذ صورت پذیرفت و مقرر شد با حمایت بانک مرکزی و بانک‌های ملی و صادرات و نیز شرکت توسعه نیشکر بتوان طرف دو سال آینده آنها را به بهره‌برداری رساند.

 

منبع

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط