تامین ۱۰۰ درصدی کاغذ ایرانی برای چاپ کتب درسی سال آینده

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۱۳/شهریور/۱۴۰۲

کاغذ ایرانی

مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، کل کاغذ مورد نیاز کتاب‌های درسی دانش آموزان امسال با کاغذ ایرانی چاپ می شود.

مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران با تقدیر از برنامه‌های دولت برای خودکفائی در تولید کاغذ چاپ و تحریر؛ گفت: بیش از ۳۵ هزارتن کاغذ تا پایان سال با هدف تامین کاغذ مورد نیاز کتب درسی در کارخانه چوب و کاغذ مازندران تولید و به آموزش و پرورش تحویل خواهد شد.

نیک نژاد، افزود: رشد تولید کاغذ ایرانی در دو سال گذشته و با حمایت‌های دولت در این مجموعه صنعتی افزایش قابل توجهی داشته به طوریکه از ۷ هزار تن تولید کاغذ در پایان سال ۹۹ به ۴۲ هزار تن در سال گذشته و امسال نیز به ۵۰ هزار تن خواهد رسید.

او با بیان اینکه از ۱۵ شهریور ماه تولید کاغذ مورد نیاز آموزش و پرورش آغاز می‌شود وعده داد، با همکاری دولت ضمن برنامه ریزی برای کاهش قیمت کاغذ در بازار آزاد سعی خواهیم کرد بخشی از نیاز جامعه نشر کشور را هم پوشش دهیم.

نیک نژاد مهمترین اثرات خودکفائی در تولید کالای استراتژیک کاغذ در کشور را تنظیم بازار و ثبات آن، کوتاه نمودن دست دلالان و مافیای کاغذ و جلوگیری از خروج ارز از کشور خواند و گفت: اینکه پس از انقلاب برای اولین بار با حمایت شخص رئیس جمهور و در راستای منویات مقام معظم رهبری کل کتب دانش آموزان ایرانی با کاغذ ایرانی چاپ و توزیع می‌گردد، دست آورد بزرگی است که تاکنون سابقه نداشته است.

منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پست های مرتبط