انبار بزرگ چوب در شهرک صنعتی چهاردانگه در آتش سوخت

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲۹/مهر/۱۴۰۲

حوادث رکنا: سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از حریق گسترده در یک انبار بزرگ چوب در شهرک صنعتی چهاردانگه خبر داد.

به گزارش رکنا، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۰:۹ بامداد امروز یک مورد حادثه آتش سوزی گسترده در یک انبار چوب در منطقه چهاردانگه شهرک گلشهر قاسم آباد به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه این منطقه خارج از حوزه استحفاظی آتش نشانی شهرداری تهران است، ادامه داد: در بسیاری از موارد که در شهرک صنعتی حادثه اتفاق می‌افتد از آتش نشانی شهرداری تهران درخواست نیروی کمکی می‌شود. ۶ ایستگاه آتش نشانی به همراه چندین تانکر آب و تجهیزات پشتیبانی به محل حادثه اعزام شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در یک بارانداز به وسعت دو هکتار که پر از پالت‌های چوبی، تخته و الوار بود. در برخی از بخش‌ها ارتفاع این پالت‌ها که روی هم چیده شده بود به ۷ الی ۸ متر می‌رسید. معمولا در این انبارها نظم مشخصی وجود ندارد.

ملکی با بیان اینکه حدود دو هزار متر از این انبار دچار حریق شده بود، گفت: آتش در حال سرایت به بخش‌های دیگر بود. با توجه به پیوستگی بخش‌ها آتش در حال گسترش به سایر بخش‌ها بود. آتش نشانان به سرعت عملیات خود را از چند جهت آغاز کرده و با حضور یک دستگاه لودر اقدام به جداسازی پالت‌ها کرده و اجازه گسترش آتش به سایر بخش‌ها داده نشد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی گزارش نشده است. آتش نشانان تهران در ساعت ۴:۴۰ بامداد محل حادثه را به عوامل آتش نشانی چهاردانگه تحویل داده و به ایستگاه بازگشتند.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط