افزایش ۲ تا ۳ برابری ارسال کاغذ از هرمزگان

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲۶/مرداد/۱۴۰۱

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان به موضوع دپوی (انبار) کاغذ‌های وارداتی، حجم خروجی محموله‌های کاغذ از مبدأ این استان بیش از ۲ تا ۳ برابر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس؛ مجتبی قهرمانی افزود: روزانه بیش از ۲ تا ۳ هزار تن کاغذ از استان هرمزگان به سایر مناطق کشور فرستاده می‌شود.
وی گفت: با ورود دستگاه قضایی به موضوع تعیین تکلیف کاغذ‌های دپو شده، بیش از ۶۷ هزار تن کاغذ موجود در انبار‌های بخش خصوصی، بنادر و گمرکات این استان مورد شناسایی قرار گرفت و در این رابطه، دستور‌های ویژه‌ای برای ترخیص محموله‌های کاغذ موجود در بنادر و توزیع کاغذ‌های انبار شده بخش خصوصی صادر شد.
قهرمانی افزود: پس از ورود دستگاه قضایی استان به موضوع کاغذ‌های وارداتی، تیم‌هایی متشکل از پلیس امنیت اقتصادی، تعزیرات حکومتی، صمت و نمایندگان دادستان مرکز استان، مأموریت بازرسی از ۱۴ انبار اطراف بندر شهید رجائی بندرعباس را بر عهده گرفتند.
بیشتر بخوانید؛ ارسال ۳۳ هزار تن کاغذ از بندرعباس به سراسر کشور
رئیس شورای قضایی استان هرمزگان بیان داشت: طبق آمار اعلام شده توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان، قبل از ۲۰ فروردین ۱۴۰۱، تنها ۴۰ کامیون به حمل کاغذ اختصاص داده شده بود، که با ورود دستگاه قضایی و پیگیری‌های صورت گرفته؛ از تاریخ ذکر شده تا مورخ ۲۸ تیرماه ۱۴۰۱، این تعداد به ۵ هزار و سیصد و چهل و شش ناوگان باری افزایش یافته و برابر گزارش گرفته شده؛ ۱۲۱ هزار تن محموله کاغذ (کاغذ و مشتقات مربوطه) در این مدت از مبدأ بندرعباس بارگیری و به انبار‌های مقصد حمل شده است.
وی همچنین گفت: با توجه به گزارش‌ها و بررسی‌های میدانی از بیستم فروردین تا ۲۸ تیرماه امسال، ۱۴۸ هزار تن کاغذ از انبار‌های بنادر به گمرک اظهار شده است، که از این میزان حدود ۱۶ هزار تن در حال طی کردن تشریفات گمرکی و ۱۳۲ هزار تن ترخیص شده است.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط