افزایش ۱۰ درصدی قیمت‌ها در بازار کاغذ تحریر

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲۵/شهریور/۱۴۰۲

کاغذ تحریر

نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی افزایش ۱۰ درصدی قیمت‌ها را در بازار کاغذ تحریر به دنبال داشته است،‌ کارشناسان بر این باورند که این افزایش تا چند هفته دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ پس از هفته‌ها ثبات قیمت در بازار کاغذ و مقوا‌،‌ ظهیرالاسلام این روزها شاهد اندک افزایشی در قیمت کاغذ چاپ و تحریر است،‌ بر این اساس قیمت هر بند کاغذ تحریر ۷۰ در ۱۰۰ با گرماژ ۷۰ گرم،‌ یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان و هر بند کاغذ تحریر ۶۰ در ۹۰ با گرماژ ۷۰ گرم بندی ۹۷۰ هزار تومان عرضه شده است.

هم‌چنین امروز،‌ کاغذ روزنامه بدون تغییر قیمت با کیلویی ۴۱ تا ۴۲ هزار تومان عرضه شده است،‌ کاغذ گلاسه نیز از کیلویی ۴۳ تا ۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شده است.

مقوای پشت طوسی ۷۰ در ۱۰۰ با گرماژ ۳۰۰ گرم کیلویی ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان عرضه شده که نسبت به هفته‌های گذشته چند درصدی افزاریش را تجربه کرده است.

کارشناسان افزایش قیمت‌های اخیر در بازار کاغذ و مقوا را به بازار سال تحصیلی مرتبط می‌دانند،‌ احمد شریفان رئیس سابق اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا با تایید این نکته به تسنیم گفت: اندک افزایش موجود در بازار با خرید مدارس و افزایش تقاضا به دلیل تهیه و توزیع دفاتر مشق و آغاز سال تحصیلی رخ داده است.

وی ادامه داد:‌ پیش‌بینی ما این است که این افزایش ۱۰ درصد دیگر نیز ادامه داشته باشد و دوباره بازار روند نسبتا آرامی به خود بگیرد،‌ در عین حال برخی از تجار نیز بر اساس جو روانی ناشی از افزایش قیمت برخی کالاها دست به افزایش قیمت کاغذ زده‌اند که این حباب‌ها در بازار پایدار نخواهد بود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پست های مرتبط