افزایش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت کاغذ تحریر/ ناشران دست نگه دارند قیمت‌ها ماندگار نیست

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۱۶/مهر/۱۴۰۲

بازار کاغذ در نخستین روز از هفته جاری با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت هر بند کاغذ تحریر مواجه شده است،‌ افزایش قیمتی که به گفته کارشناسان این بازار ماندگار نیست و طی روزهای آتی کاهش خواهد یافت.

در نخستین روز از هفته جاری بازار کاغذ و مقوا با وجود کاهش قیمت جهانی کاغذ‌، با افزایش قیمت همراه بوده است‌، بر این اساس هر بند کاغذ چاپ و تحریر ۷۰ در ۱۰۰ که در هفته گذشته یک میلیون و ۲۵۰ تا یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومان عرضه می‌شد، به بندی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسیده است. هم‌چنین کاغذ چاپ و تحریر ۶۰ در ۹۰ نیز به بندی یک میلیون و ۵۰ هزار تومان رسیده است.

افزایش قیمت تنها محدود به کاغذ تحریر نیست،‌ بلکه در کالاهای دیگری از جمله مقوای پشت طوسی‌، کاغذ کاربن لس، کاغذ A4 و کاغذ گلاسه نیز با درصد اندک قابل مشاهده است.

با توجه به کاهش قیمت جهانی کاغذ و کاهش قیمت خمیر وارداتی نسبت به گذشته،‌ افزایش قیمت فعلی بازار کاغذ نمی‌تواند دلایل منطقی داشته باشد،‌ محسن قدبیگی از کارشناسان بازار کاغذ در این زمینه به تسنیم می‌گوید: این افزایش قیمت هیچ دلیل روشن و منطقی ندارد،‌ چرا که نه قیمت جهانی افزایش یافته و نه تقاضا افزایشی یافته است‌، این افزایش قیمت مربوط به عدم عرضه کاغذ توسط شرکت‌های توزیعی در روزهای پایانی هفته گذشته است.

ادامه تولید کاغذ در پارس و دیبای شوشتر وابسته به اختصاص ارز است/ ۲ هزار تن کاغذ تحریر آماده توزیع

وی با بیان این مطلب که توصیه ما به خریداران از بازار کاغذ این است که فعلا دست نگه‌دارید‌، گفت: طی دو تا سه روز آینده با کاهش دوباره قیمت کاغذ مواجه خواهیم شد، چرا که شرکت‌ها از امروز روند توزیع را آغاز کرده‌اند. بر این اساس قیمت کاغذ به بندی یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان خواهد رسید.

منبع

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط