انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق » به اتاق بازرگانی ایران ملحق شد.

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۶/اردیبهشت/۱۴۰۲

اتاق بازرگانی ایران

مجمع عمومی فوق العاده انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق به منظور بررسی الحاق به اتاق بازرگانی ایران و همچنین انتخابات هیئت مدیره و ارائه گزارش عملکرد سالیانه ، روز دوشنبه (۲۸ فروردین ماه) در هتل هما برگزار شد.

در این مجمع؛ با رأی اکثریت اعضا ، «انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق» با نام جدید «انجمن صنایع کارتن و ورق» به اتاق بازرگانی ایران ملحق شد.

مجمع عمومی فوق العاده انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق به منظور الحاق به اتاق بازرگانی ایران با حضور اکثریت اعضاء و همچنین میرشفیعی نماینده اتاق ایران برگزار شد. در ابتدای این مراسم علیقلی حسنی اعظمی به بیان تاریخچه ای از تشکیل و همینطور فعالیت های انجمن در دوره های قبلی پرداخت. سپس با تعیین هیئت رئیسه مجمع، ضوابط الحاق انجمن به اتاق بازرگانی ایران از سوی نماینده این ارگان قرائت شد. با توجه به موافقت اصولی اتاق ایران با عضویت انجمن، در نهایت با رای قاطع اکثریت اعضای مجمع انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق با نام جدید « انجمن صنایع کارتن و ورق » به اتاق بازرگانی ایران پیوست. 

پس از آن نیز انتخابات هیئت مدیره برگزار و براساس این رأی گیری آقایان علیقلی حسنی اعظمی و مهدی حداد عادل ، محمدرضا خیرخواه ، رسول ورشوچی منفرد و روح الله علیزاده به عنوان اعضای اصلی و آقایان محمدرضا عظیمی و مهدی علیزاده نیز به عنوان اعضای علی البدل هیئت مدیره انجمن انتخاب و معرفی شدند. همچنین آقای مصطفی ملکی به عنوان بازرس انجمن و آقای علاء الدین همایون به عنوان بازرس علی البدل انجمن توسط اعضا انتخاب و معرفی گردیدند.

857a9371 53bb 4dac a056 af508f0b647c

در ادامه حجت صفرپور دبیر انجمن صنایع کارتن و ورق به قرائت بیانیه این انجمن پرداخت. وی بیان داشت: انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق در سال ۱۳۶۳ تحت عنوان «انجمن همگن کارتن و ورق» شکل گرفت. سپس در سال ۱۳۸۶ طی مجوز از وزارت کشور با نام «انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق» با هدف ارتقای سطح هماهنگی درون صنفی و همچنین توسعه تعاملات سازنده با سازمانها و نهادهای تصمیم گیرنده برای تبدیل به اهداف بلند مدت این صنعت در قالب استراتژی های کلان صنعتی کشور تشکیل شد. 

وی ادامه داد:  این انجمن برای خدمت رسانی مطلوبتر به اعضا به منظور توسعه این صنعت در اسفندماه سال ۱۳۸۹ تاسیس شرکت تعاونی اعضای انجمن با هدف تنظیم و کنترل بازار و تامین مواد اولیه مورد نیاز با شرایط مناسب و توزیع آن در بین اعضا را در دستور کار قرار داد که در نهایت این مهم عملیاتی شد. 

صفر پور در ادامه به بیان فعالیت های انجمن و تعاونی در سال ۱۴۰۱ پرداخت که اطلاع رسانی به موقع به اعضا از طریق شبکه های اجتماعی و مکاتبات در مورد برنامه ها، سیاست ها و اهداف و اقدامات اجرایی انجمن و تعاونی، تشکیل بیش از ۳۰ جلسه هیئت مدیره در طی سال ۱۴۰۱ و استفاده از تجربیات اعضای هیئت مدیره و نیز اعضای مدعو در متعادل سازی نوسانات بازار و اخذ تصمیمات لازم و پیگیری های بی وقفه برای الحاق انجمن به اتاق بازرگانی و رفع موانع حقوقی و قانونی، اهم این اقدامات هستند. 

7e0bfe2c e530 46a1 a202 04b906b4c3fc

وی افزود: جا دارد الحاق انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق تحت عنوان «انجمن صنایع کارتن و ورق» به اتاق بازرگانی را که در جلسه مجمع فوق العاده امروز انجمن به تصویب رسید را تبریک عرض کنم و امیدواریم که همچنان با حمایت بیشتر اعضا انجمن نقش موثرتری در ارتقای سطح کیفی و کمی صنعت بست بندی کشور ایفا کند. 

برقراری ارتباط با وزارت صمت و سایر سازمان ها و ارگان های دولتی ذیربط به منظور رفع موانع و گره گشایی از مشکلات صنعت بسته بندی، تعامل سازنده با کلیه تشکل های ذیربط و ذی نفع صنعت سلولزی کشور و تداوم برگزاری جلسات مشترک کارگروه و پیگیری دستور جلسات تدوین شده به ویژه در زمینه توسعه بازار بسته بندی، کارتنی و کاغذی و تثبیت جایگاه انجمن در تشکل اتاق ایران و ارتقای رتبه انجمن در بین تشکل های دیربط از برنامه های آتی انجمن و تعاونی هستند که صفرپور به بیان آنها پرداخت. 

دبیر انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق در خصوص شرکت تعاونی گفت:  بازنگری و اصلاح اساسنامه شرکت تعاونی به منظور اثرگذاری بیشتر در زمینه تامین نیازمندی ها، کنترل و تعادل بازار کاغذ، اخذ عاملیت فروش از تولیدکنندگان داخلی و خارجی کاغذ بسته بندی، برگزاری سمینار و دوره های آموزشی پس از وقفه دوران کرونایی برای ارتقای سطح علمی و تجربی مدیران و کارکنان شاغل در واحدهای تولیدی اعضا نیز از مهم ترین فعالیت های شرکت تعاونی می باشد.

منبع

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پست های مرتبط