آمادگی صنایع چوب و کاغذ مازندران برای شکسته شدن انحصار کاغذ وارداتی در کشور

نویسنده: محمد

در تاریخ: ۲۳/تیر/۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران با بیان این مطلب افزود: برای کمک به فضای فرهنگی و چاپ کتب و محصولات فرهنگی مورد نیاز کشور از شهریورماه امسال ماهانه بیش از هزار تن کاغذ چاپ و تحریر تولید و روانه بازار خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا، امید نیک نژاد با اعلام این خبر افزود: در صورت حل مشکل کاهش سهمیه برق این واحد تولیدی از سوی مسئولان و متولیان امر، در ماه جاری هم میتوانیم بخشی از این نیازِ کشور را مرتفع سازیم.
وی با بیان اینکه هم اکنون قیمت کاغذ چاپ و تحریر در بازار آزاد حدود ۳۳ تا ۳۵ هزار تومان در حال خرید و فروش است افزود: در راستای کمک به سیاستهای حمایتی دولت برای ساماندهی بازار کاغذ کشور و به‌رغم همه کمبودها و مشکلات موجود حاضریم ۵ تا ۶ هزار تومان زیر قیمت بازار، کاغذ را تولید و عرضه نمائیم تا التهابات کنونی مرتفع و آرامش نسبی در بازار کاغذ به وجود آید.
نیک نژاد با بیان اینکه این مقدار کاغذ درنظر گرفته شده برای تنظیم بازار علاوه بر ۳۰ هزار تن تعهد ما برای چاپ کتب درسی دانش آموزانِ کشور است افزود: درصورت حمایت مسئولان و تزریق سرمایه در گردش برای پرداخت بدهی های سنوات قبل،قول خواهیم داد سال آینده ۱/۳ کل نیاز کشور به کاغذ چاپ و تحریر را در مازندران تولید و روانه بازار مصرف کنیم.

نظرات

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

پست های مرتبط